Mashtrohet 11 herë në të njëjtën mënyrë

Shko poshtë

16032009

Mesazh 

Mashtrohet 11 herë në të njëjtën mënyrë
Një 66-vjeçar nga Tajvani është mashtruar disa herë me radhë në
të njëjtën mënyrë dhe deri më tani ka arritur të humbas hiq më pak se
100.000 dollarë. Siç pranon edhe vet, dëshira për t’i kthyer ato që ka
humbur e shtynë të bëj shpenzime tjera.
Mashkulli, të cilit
policia ia ka publikuar vetëm mbiemrin Chang, njëmbëdhjetë herë ka
marrë lajmërim të rrejshëm se është fitues i një shume të madhe në
lotari, por duhet të paguajë një shumë të caktuar të parave, në emër të
shpenzimeve dhe tatimeve, për të marrë fitimin e plotë.

Kështu Chang deri më tani ka paguar gjithsej 100.000 dollarë amerikanë.

"Secilën herën ka ardhur të lajmërojë mashtrimin përkundër udhëzimit
nga ana jonë se duhet të kërkoj sqarime dhe të pyes para se të paguaj
paratë ‘për shpenzime’”, ka thënë përfaqësuesja e policisë.

Chang thotë se vetëm një “fitim i vërtetë” do t’i mjaftonte të kthej të gjitha paratë që i ka shpenzuar deri më tani.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi