Perdor vajin e hudhres per te pikturuar

Shko poshtë

18042009

Mesazh 

Perdor vajin e hudhres per te pikturuar
Nje piktor i ri ne Manila te Filipineve pikturon me nje boje krejtesisht te vecante.
Ai e nxjerr ate nga hudhra, permes nje teknologjie dhe per kete arsye ai njihet edhe si piktori i hudhres.
23- vjecari e mori frymezimin ndersa punonte ne restorantin e
familjes. Piktori e skuq hudhren, e fut me pas ne mikser dhe pas
zierjes se saj perfton lenden te cilen e perdor per piktura.
Procesi i krijimit eshte i veshtire, pasi perdorimi me nxitim i lendes mund te shkaktoje njolla ne telajo.
Ne punet e tij te para piktori deshtoi pasi lengu u myk, por pasi
krijoi nje ruajtes organik, pikturat mund te rezistojne deri ne 50 vjet.
E kush do ta mendonte qe muza e tij ndodhej ne kuzhine?
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi