Opel Insignia OPC me 325 КF!

Shko poshtë

16042009

Mesazh 

Opel Insignia OPC me 325 КF!
Dhjetëvjetorin e ekzistimit të tij, departamenti OPC i Opel-it
e ka festuar me një ultra version të Insignia-s së re, e cila do të
ketë turbo motor, i cili do të zhvillojë 325 KF, ndërsa tërheqja do të
jetë me të katër rrotat.
Duke u bazuar në modelin e
zakonshëm, dallimet do të jenë në pjesën e poshtme të automjetit, e
cila këtu është 10 mm më e ulët në krahasim me modelin Sport dhe ka
stabilizues të rinj.Ndryshime ka edhe në sistemin drejtues, me ç’rast burime pranë OPC
njoftojnë se sistemi drejtues do të jetë shumë më preciz, dhe nuk do të
dallohen vibrimet dhe pjesët jo të rrafshëta të rrugës. Shoferi do të
ketë mundësi ta zgjedhë sistemin amortizues nga tre opsionet: Standard,
Sport dhe OPC.

Tërheqja do të jetë me të katër rrotat, për vetë faktin se vetëm njëri
bosht nuk do të mund ta ‘mbante’ fuqinë e motorit të madh 2.8 litërsh
V6 turbo, me moment rrotullimi 400 Nm dhe me 325 KF.Arritja e shpejtësisë prej 100 km/h do të zgjasë vetëm 6 sekonda,
ndërsa shpejtësia maksimale do të jetë e kufizuar në 250 km/h.

Marshi do të jetë manual me gjashtë shkallë. Ndërsa, burime nga Ople
njoftojnë se ata kanë punuar edhe në zërin e automjetit, i cili do të
jetë i veçantë për ta kënaqur vozitësin.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi