Facebook e Twitter rrisin numrin e aksidenteve

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Facebook e Twitter rrisin numrin e aksidenteve
Virtualizimi i shoqerise perendimore dhe moda e Facebook e Twitter po shkakton viktima cdo dite e me shume ne mbare boten. Nuk eshte thjesht perdorimi i ketyre faqeve qe vret njerezit, por perdorimi gjate momenteve qe ata jane ne timon.
Kompania britanike e sigurimeve “Esure” ben te ditur se ne 1000 aksidente, rreth 10 prej tyre shkaktohen per shkak se shoferet e kane mendjen tek faqet e internetit. Keto te dhena jane mjaft shqetesuese nese i krahasojme me aksidentet qe shkaktohen ne momentet kur telefoni eshte ne vesh.

Pasi shume mesazhe jane analizuar, eshte vene re se shume prej anglezeve kane shkruar ne faqen Tvitter, “Ne keto momente jam ne timon”. Ky eshte nje shqetesim qe duhet te alarmoje gjithe shoqerine, pasi nuk behet fjale vetem per sigurine e personave qe komunikojne online, por edhe te te pafajshmeve.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi