Më i fuqishëm, më i shpejtë dhe më i bukur

Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Më i fuqishëm, më i shpejtë dhe më i bukur
I mirënjohuri Ugur Sahin, i cili në të kaluarën u nderua për
interpretimin modern të Ferrari Dino, së fundmi e ka zbuluar projektin
e tij të ri për ri-interpretimin e Corvette C6 në bashkëpunim me
kompaninë "Mallet Cars".
Projekti Z03 ka kaluar nëpër një revizion më të lehtë stilistik dhe tash duket shumë më atraktiv dhe joshës.Befasia e vërtetë fshihet nën kapakun e motorit, ku është i vendosur LS7 V8 në GM me kompresor, me fuqi mbi 700 KF.

Ky motor u dedikohet shoferëve pak më normalë!?, ndërsa për fanatikët e
vërtetë ekziston mundësia që me shtimin e dy turbo-mbushësve në motor
të arrihen 999 KF.Vetëm përpunimi i Corvette C6 sipas recetës së Ugur Sahin, do të
kushtojë 69.000 dollarë amerikanë (duke mos e përfshirë çmimin e
automjetit).

Vetëm për ‘tuning-un’ e motorit që të zhvillojë 700 KF paguhet shtesë
32.700 dollarë, ndërsa për motorin që zhvillon 999 KF nevojiten 37.795.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi