Buggati do të ofrojë modelin limuzinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

14042009

Mesazh 

Buggati do të ofrojë modelin limuzinë
Besohet se bëhet fjalë për interpretimin modern të modelit Type 41
Royale, që gjatë periudhës 1927-1933 janë prodhuar vetëm gjashtë të
tillë, megjithatë edhe në ditët e sotme konsiderohet si njëri nga
automjetet më prestigjioze të Buggatit.

Burime të ndryshme pohojnë se edhe modeli i ri do të prodhohet vetëm në gjashtë ekzemplarë.
Nga ana teknike shumica e pjesëve, përfshirë edhe platformën dhe
motorin do të merren nga Veyron, në të cilin do të bazohet automjeti
modern Royale.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi