Pezullimi i Lionel Messi, UEFA refuzon ankesën e Barcelonës

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

12042009

Mesazh 

Pezullimi i Lionel Messi, UEFA refuzon ankesën e Barcelonës
UEFA nuk ka hequr pezullimin e Lionel Messi dhe të trajnerit Guardiola të cilët do mungojnë në ndeshjen e Champions, ndaj Bayernit

UEFA ka hedhur poshtë ankesën e Barcelonës për anulimin e dënimeve ndaj lojtarit Lionel Mesi dhe trajnerit Hosep Guardiola, të cilat i kishin marrë në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, të mërkurën e kaluar kundër Bajern Mynihut.

Arbitri i takimit Hauard Veb i ka treguar Mesi kartonin e verdhë për shkak të simulimit të penalltisë, derisa Guardiola ishte përjashtuar pasi që kishte protestuar për shkak të mos akordimit të penalltisë.

Në deklaratën e publikuar në ueb-sajtin e ekipit www.fcbarcelona.com, thuhet se Guardiola për shkak të dënimit nuk do të drejtojë skuadrën e Barcelonës në ndeshjen e kthimit në Mynih. Barcelona ka mposhtur në takimin e parë bavarezët me rezultat 4:0.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi