USB 3.0 dhjete here me e shpejte

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

USB 3.0 dhjete here me e shpejte
USB ose “Universal Serial Bus” se shpejti do ti behet nje “upgrade” me te madh ne 8 vitet e fundit. Shpejtesia e se ciles do te ritet per 10 here nga ajo USB 2.0 qe perdoret sot. Domethene qe transferimet te cilat do ti bejme nga MP3 playerat, kamerat digjitale dhe shume mjete tjera do te ndodhin me nje shpejtesi qe ska qene e mundshme me heret. Kjo ritje gjithashtu eshte nje plus i madh per personat qe posedojne kamera HD, ngaqe materiali i incizuar ka madhesi te madh.

USB 3.0 gjithashtu do te perdore rrymen ne menyre me efikase dhe do ti jepet mundesia qe te bej rimbushjen e me teper mjeteve dhe pritet qe ta zhduk edhe konkurrencen e saj prej sa vitesh e njohtur si FireWire.

Qe te kuptohet se per cfar shpejtesie behet fjale imagjinoni kete: duke perdorur USB 2.0 zgjat perafersisht 10 minuta qe te transferohet nje video HD prej nje Blu-Ray disk, kurse me USB 3.0 zgjat reth 1 minut.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi