Trika me mobile

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Trika me mobile
Ja disa gjera qe mund tju gjinden per raste speciale, qe ju nuk e keni menduar ndonjehere se mund ta beni me mobilin tuaj.

Ne raste emergjente-Numri emergjent boteror eshte 112.Edhe nese gjendesh ne ndonje vend ku nuk ke vale nga operatori me te cilen je i lidhur vetem thirre numrin 112.Telefoni jot do ta kerkoj ndonje rrjete me te cilen mund te lidhet dhe do tju lidh me ndonje qender emergjente.Eshte interesante se ky numer mund te thiiret edhe kur e keni tastieren e mbyllur me celes.
I ke harruar celesat ne veture? Nese e ke veturen me celesa me komand nga larg dhe celesat me komanden i ke harruar ne veture brenda, por ke dhe nje pale celesa me komand ne shtepi ose diku tjeter larg, atehere mund te thirrish ndonje ne shtepi me mobil ne mobilin e tij, mbaje mobilin shume afer vetures dhe personi nga shtepia afer mobilit duhet ta shtyp butonin per hapje (unlock) ne celesat me komand.Vetura juaj do te hapet.Pa marre parasysh largesione.
Bateri rezerve-Imagjino se ne baterine e mobilit ke edhe shume pak bateri, ndersa ti pret nje thirrje shume te rendesishme dhe nuk ke adapter.Nokia ka bateri rezerve.Per ta aktivizuar shtypni *3370#.Mobili juaj do te ristartohet dhe do te kete 50% me teper bateri.Kjo rezerve do te mbushet kur do ta vendosni telefonin ne adapter per mbushje.
Deaktivizim i mobilit te vjedhur- Per ta mesuar numrin serik te telefonit shtypni *#06#.Nje numer 15 shifror do te paraqitet ne ekran.Shkruajeni dikundi dhe mbajeni ne ndonje vend te sigurte.Nese mobili yt vjidhet mund te paraqiteni te operatori dhe tua jepni kete kod.Atehere ata mund ta bllokojne mobilin tuaj.Pa marre parasysh se cfare SIM karte te vendosin ne te mobili juaj do te jete krejtesisht i pashfrytezueshem.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi