Airborne Laser, arma e se ardhmes per te shkaterruar raketat armike

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Airborne Laser, arma e se ardhmes per te shkaterruar raketat armike
Airborne Laser - ABL, i montuar ne nje Boeing 747, eshte nje sistem mbrojtes kunder raketave armike qe perdor rrezet lazer per t’i shkaterruar ato.
Kur Boeing-u
has ne ndonje avion te dyshimte ne zonen e tij te mbulimit, e analizon
me sensoret e tij dhe ne qofte se avioni armik nis nje rakete, ABL-ja
leshon disa sensore lazer me ane te te cilave mban raketen nen kontroll
per t’a shkaterruar me pas perseri me ane te rrezeve lazer:
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi