Rinspeed sQuba, makina e pare nenujore

Shko poshtë

22032009

Mesazh 

Rinspeed sQuba, makina e pare nenujore


Quhet sQuba, makina e pare nenujore e prodhuar nga kompania svicerane Rinspeed, ne gjendje te kaloje nga asfalti ne thellesite detare ne pak sekonda.
Makina ka nje motor normal per te ecur ne rruge dhe dy motore te tjere
qe i lejojne te levize nen uje. Kjo eshte nje nga karakteristikat
kryesore te sQuba-s e cila jo vetem ecen mbi uje por eshte ne gjendje edhe te zhytet njelloj si nje nendetese.
Materialet perberese te saj jane rezistente ndaj gerryerjes nga kripa.
Ndersa ne bordin e saj ka nje aparat qe ben te mundur frymemarrjen nen
uje.
Kabina eshte e hapur per arsye sigurie gjithashtu edhe qe pasagjeret te
mund te shijojne bukurine e thellesive te detit. Pervec kesaj ka edhe
nje sensor lazer per ecjen autonome, pa shofer. Pra duket se Rinspeed ka menduar per gjithcka!
Rinspeed sQuba do te prezantohet me 4 mars ne sallonin e Gjeneves. Nderkohe shikojeni ne veprim ne kete video:
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi