Shqipëria bie një pozitë, Spanja rikthehet në maje

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Shqipëria bie një pozitë, Spanja rikthehet në maje


Kampioni evropian, Spanja, është rikthyer në maje të renditjes së FIFA-s për kombëtaret më të mira në botë.
Herën e fundit kreu pushtohej nga Brazili, që ishte në këtë pozitë që nga qershori, pasi triumfoi në Kupën e Konfederatave. Por Spanja është rikthyer në maje pas rezultateve të mira në ndeshjet e vlefshme për kualifikim në Botërorin 2010.

Portugalia dhe Franca po ashtu kanë përfituar nga rezultatet e fundit dhe kanë pësuar ngritje në tabelë, me portugezët që renditen të pestët dhe francezët të shtatit.

Argjentina dhe Anglia kanë pësuar rënie për nga dy pozita, e para tash është në vendin e tetë ndërsa e dyta një pozitë më poshtë. Holanda dhe Italia qëndrojnë në pozitat e tyre të muajit të kaluar, në pozitën e tretë, respektivisht të katërt.

Kombëtarja shqiptare ka pësuar rënie për një pozitë dhe tash renditet e 98-ta në botë.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi