Puyol vendos për kontratë të re

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24102009

Mesazh 

Puyol vendos për kontratë të re


Carles Puyol ka vendosur t’i heshtë spekulimet e deritanishme dhe të nënshkruajë kontratë të re me Barcelonën, e cila do ta mbajë në Camp Nou deri në vitin 2013.
Kontrata aktuale e kapitenit skadon në fund të këtij sezoni, ndërsa deri më tani palët nuk kanë mundur të arrijnë në një pikë të përbashkët për të nënshkruar kontratë të re, duke nxitur interesimin e skuadrave të shumta për mbrojtësin spanjoll.

Sipas njoftimeve të reja, Puyol, i cili është lojtar i Barcelonës që nga vitit 1995, ka vendosur të nënshkruajë kontratë të re dhe të qëndrojë me Blaugranët deri kur të mbushë 35 vjet. Ndërsa konfirmimi zyrtar dhe nënshkrimi pritet të bëhet javën që vjen.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi