Bilic i bindur për kualifikimin e Kroacisë

 :: News.... :: Sport

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

07102009

Mesazh 

Bilic i bindur për kualifikimin e Kroacisë


Trajneri i përfaqësues së Kroacisë, Slaven Bilic, është i bindur se kombëtarja e tij do të sigurojë një vend në Afrikën e Jugut.

Kroacia e zhvillon ndeshjen e fundit kundër Kazakistanit, mirëpo kualifikimi nuk varet vetëm nga fitorja e kroatëve, pasi që Ukraina duhet të humbë pikë në dy ndeshjet (kundër Anglisë dhe Andorrës), ashtu që Kroacia të sigurojë vendin e dytë në grup.

“Për pjesën më të madhe të fushatës tonë duhet ta fajësojmë veten. Kundër Anglisë nuk e patëm skuadrën e plotë, ndërsa nëse na mungojnë dy lojtarë të rëndësishëm, kjo do të thotë shumë për ne. Në disa prej ndeshjeve ishim po ashtu pa fat, mirëpo përgjithësisht, nuk kemi pasur një fushatë të mirë kualifikuese”.

“Jemi në situatë të mirë për të siguruar ‘play-off-ët’. Pres që të fitojmë kundër Kazakistanit dhe besojmë se Anglia nuk do të humbasë në Ukrainë”, ka thënë Bilic për faqen zyrtare të UEFA-s.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi