Reali fiton me lehtësi ndaj Tenerife

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27092009

Mesazh 

Reali fiton me lehtësi ndaj Tenerife


Real Madrid ka fituar me rezultat 3-0 në Santiago Bernabeu përballë Tenerife, me Karim Benzema që shënoi dy gola dhe me Kaka që shënoi një supergol tjetër nga një top i kthyer.

Tenerife u duk më e rrezikshme në pjesën e parë të takimit, por një kombinim i përfundimeve të dobëta dhe portieri në formë i Realit, Iker Casillas, i la ata duarthatë.

Vetëm dy minuta në pjesën e dytë, Los Merengues kaluan në epërsi, kur sulmuesi francez Benzema shënoi me kokë pas një harkimi të shkëlqyeshëm të Xabi Alonso nga gjuajtja e lirë.

Francezi shënoi edhe një gol të dytë pas dhjetë minutash tjera, para se Kaka të vulosë rezultatin 13 minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi