Van Persie: Adebayor nuk më ka kërkuar falje

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Van Persie: Adebayor nuk më ka kërkuar falje


Sulmuesi holandez Robin van Persie thotë se ai ende nuk ka marrë kërkim falje nga ish-bashkëlojtari i tij, Emmanuel Adebayor, për incidentin që ndodhi dy javë më parë.

Adebayor e goditi Van Persien në fytyrë në takimin në mes të Manchester Cityt dhe Arsenalit, për të cilën arsye sulmuesi i Cityt u suspendua për tre ndeshja nga FA.

“A pres të marr kërkim falje nga Adebayor? Tashmë jo. Çfarë mund të them? Dhashë deklaratë pas ndeshjes, në të cilën vërtet besova dhe e cila i shprehu ndjenjat e mia dhe ende i shpreh. Nëse shoh në pasqyrë, mendoj se nuk mund ta fajësoj veten”, ka thënë holandezi.

“Nuk dua të harxhoj më shumë kohë në zotëri Adebayor, pasi ai tashmë ka treguar se si është në disa javët e kaluara”, ka thënë më tej Van Persie.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi