Microsoft përgatit telefonin e vet të mençur

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Microsoft përgatit telefonin e vet të mençur


Duket se edhe kompania gjigante softuerike Microsoft dëshiron të përfshihet në garë për telefonin më të mirë të mençur. Janë paraqitet fotografitë konceptuale të dy pajisjeve, prej të cilave njëra ngjanë shumë me konkurrentin Palm Pre.

Këto fotografi dhe disa detaje për projektin i ka zbuluar blogu i njohur teknologjik Gizmodo. Sipas Gizmodos, Microsoft është duke i zhvilluar këto pajisje në bashkëpunim me kompaninë Sharp, derisa dy pajisjet e para nga seria kanë emra punues Turtle e Pure.

Detajet për këto pajisje tani për tani janë krejtësisht të panjohura, mirëpo supozohet se të dy këta telefona do të mund të mbështesnin shërbimet Zune dhe të kanë dyqanet e veta online me aplikacione përkatëse.

Tani për tani, për çmimin dhe daljen në treg vetëm mund të supozohet.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi