Palm Pre ia mësynë Evropës

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Palm Pre ia mësynë Evropës


Telefoni i mençur Palm Pre arrin në ofertën e operatorit të telefonisë mobile evropiane O2 në Gjermani dhe Britani të Madhe. Në Gjermani mund të blihet nga 13 tetori, derisa në Britani të Madhe nga 16 tetori.

Britanikët do ta marrin telefonin e mençur të kompanisë Palm pa pagesë, por me nënshkrimin dyvjeçar të parapagimit mujor prej 35 funtesh. Celulari, gjithashtu do të mund të merret edhe me nënshkrimin e marrëveshjes për 18 muaj, por me parapagim më të madh mujor apo me çmim të celularit prej 97 funtesh.

Pre është i pajisur me ekran të ndjeshëm në prekje prej 3.1 inçësh, me 8 GB memorie, tastierën rrëshqitëse QWERTY dhe fotoaparatin tre megapikselësh me blic LED.

Ai vjen me sistemin e ri operativ webOS nëpërmes të cilit ofron mundësi të avancuara të sinkronizimin dhe kryerje të shumë funksioneve njëkohësisht.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi