Federer më i fortë se Djokovic

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24082009

Mesazh 

Federer më i fortë se Djokovic


Numri një i botës në tenis, Roger Federer, është bërë gati për turneun US Open, duke fituar në Cincinnati Masters, pasi mposhti serbin Novak Djokovic në dy sete (6-1, 7-5).
Fituesi i 15 titujve grand slam, shkatërroi të katërtin në botë që në setin e parë, por pati ca vështirësi në setin e dytë, të cilin megjithatë e fitoi.

“Një fillim i mbarë gjithmonë ndihmon dhe kjo ndodhi sot. Tregova një lojë të shkëlqyeshme dje (kundër Myrray-t), ndërsa e gjithë java ka qenë e mirë për mua”, ka thënë Federer pas triumfit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi