F1, provat zyrtare, Hamilton i pari

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23082009

Mesazh 

F1, provat zyrtare, Hamilton i pari


Luis Hamilton me Meklaren ka arritur rezultatin me te mira ne provat zyrtare te Cmimin e Madh te Europes ne Valencia.
Hamilton arriti te mposhte shokun e tij te skuadres Heiki Kovalainen. Britaniku arriti te kryeje xhiron me te mire me kohen 1 minute e 39 sekonda e 498 te mijetat ndersa Kovalainen me 1 minute 39 sekonda e 532 te mijtat do te niset neser nga vendi i dyte.

Nderkohe, Kimi Raikonen me Ferrarin do te niset i gjashti, ndersa zevendesuesi i brazilianit Felipe Masa, Luka Badoer nuk ka arritur te lere pas tij asnje pilot duke zene vetem vendin e fundit.

Gara per Cmimin e Madh te Europes do te zhvillohet neser ne oren 14:00 dhe si gjithmone do ta ndiqni drejperdrejt ne Top Channel.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi