Garmin-Asus paraqesin telefon të ri të mençur

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

Garmin-Asus paraqesin telefon të ri të mençur

Kompania Asus dhe gjiganti i pajisje GPS Garmin kanë paraqitur një telefon të ri të mençur nën brendin e tyre të përbashkët Garmin-Asus. Pajisja quhet M20 dhe përmban sistemin operativ Windows Mobile.

Sipas specifikave që Garmin-Asus M20 ofron duket të jetë bukur interesant: ekran VGA me 640 x 480 piksela, fotoaparat me rezolucion prej 3 megapiksela, lidhje HSDPA dhe GPS të Garmin, që do të thotë se do të jetë po aq kualitativ sa edhe në pajisjet e specializuara për GPS.

Krejt kjo vihet në funksion nga sistemi operativ Windows Mobile i kompanisë Microsoft. Problemi më i madh i këtij telefoni është tregu; M20, tani për tani mund të gjendet vetëm në Tajvan, e nuk është e sigurt kur dhe nëse do të paraqitet tek ne.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi