TomTom për iPhone

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

TomTom për iPhone

I paralajmëruar në fillim të muajit qershorit në panairin teknologjik WWDC, aplikacioni i TomTom për navigacion në iPhone tanimë është në shitje.

Prodhuesi i pajisjeve të navigacionit TomTom ka lëshuar në shitje nëpërmes iTunes aplikacionin për pronarët e pajisjeve iPhone 3G e 3GS. Aplikacioni ofron navigacion të plotë turn by turn, navigacion me zë dhe pamje të njohur siç mund ta gjejmë edhe tek pajisjet e veçanta të navigacionit.

Programi përdorë edhe teknologjinë e re të përcaktimit të rrugës më të shkurtër të emëruar IQ Routes, e cila bazohet në përvojat e vet përdoruesve, e jo vetëm në bazë të përllogaritjes së largësisë më të shkurtër.

Aplikacioni i TomTom kushton 99 dollarë. Në paketë vijnë hartat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë, derisa hartat e Evropës, Australisë dhe Zelandës së Re mund të blihen ndaras.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi