3% e banorëve të Washingtonit me HIV

Shko poshtë

3% e banorëve të Washingtonit me HIV

Mesazh nga floroS prej Sat Mar 21, 2009 1:47 am

Tre për qind e njerëzve që jetojnë në Washington e kanë virusin
HIV, i cili shkakton sëmundjen SIDA, thuhet në raportin më të ri të
UNAIDS dhe të Qendrës për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve të
Shteteve të Bashkuara.
Sipas raportit, kjo përqindje është e
nivelit epidemik dhe më e lartë se në disa nivele në Afrikën
Perëndimore, që është veçanërisht e goditur nga SIDA. /rel/
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi