Bologna kërkon Chevanton

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04082009

Mesazh 

Bologna kërkon Chevanton
Bologna, e cila së fundi u ble nga biznesmeni shqiptar Rezart Taci, është duke u përpjekur të rindërtojë ekipin dhe ka në plan të bëjë ofertë për sulmuesin e Sevillas, Ernesto Chevanton.

Ekipi italian tashmë synon diçka më shumë se sa mbetja në Serie A, një kualifikim për në garat evropiane, dhe shqiptari është i gatshëm të harxhojë për të sjellë përvojë në ekip.

Chevanton shihet si një lojtar me profil të duhur për të ndihmuar synimet e Bolognas. Pavarësisht deklaratave se ai do të dëshironte të qëndrojë me Sevillan edhe sezonin e ardhshëm, ekipi spanjoll e ka bërë të qartë se ai nuk do të jetë lojtar i rëndësishëm as në sezonin e ri.

Ndryshe, një rikthim në Seria A mund t’i japë rastin Chevanton të përsërisë suksesin të cilin e pati gjatë tri viteve me ekipin e Lecces, në mes të 2001 dhe 2004.
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi