Chelsea barazon me fat kundër Readingut

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03082009

Mesazh 

Chelsea barazon me fat kundër Readingut
vet.orma e mirë parasezonale e Chelseat është penguar nga Reading, skuadër e cila i ka ndalur Blutë me barazim.

Ndeshja miqësore e zhvilluar në Madejski Stadium ndërmjet Readingut dhe Chelseat ka përfunduar me rezultat 2-2.

Skuadra nikoqire krijoi avantazh të dyfishtë në pjesën e parë, me golat e Jimmy Kebe (38’) dhe Scott Davies (45’).

Chelsea u kthye në lojë në fund të takimit (89’) kur Salomon Kalou ngushtoi epërsinë në 2-1.

Lojtari fatal i kësaj ndeshjeje ishte Alex Pearce, i cili në minutat shtesë të takimit ia mohoi fitoren skuadrës së tij duke shënuar në portën e
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi