Plant merr çmimin CBE

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

11072009

Mesazh 

Plant merr çmimin CBE

Vokalisti legjendar i grupit "Led Zeppelin", Robert Plant, ka marrë titullin CBE ("Commander of the Order of the British Empire") nga Princi Charles.

Këngëtari i hitit “Stairway To Heaven” është nderuar për arritjen e tij në muzikë, sidomos gjatë kohës kur ishte bashkë me të paharruarit “Led Zeppelin”.

Plant ka pranuar se ishte ndjerë shumë i nderuar që po merrte pjesë në një ceremoni krahas heronjve ushtarakë dhe vullnetarëve të komunitetit britanik.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi