Galliani beson në sukses të Milanit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

07072009

Mesazh 

Galliani beson në sukses të Milanit

Pavarësisht se rosonerët ende nuk kanë nënshkruar me asnjë lojtar të ri këtë afat kalimtar, zëvendës-presidenti i Milanit, Adriano Galliani, beson se ekipi është mjaft i fuqishëm për ta vazhduar traditën e fitimit të trofeve dhe garave në vitet e ardhshme.

“Milani ka fituar 26 trofe në 23 sezonet e fundit, 13 në Itali dhe 13 jashtë saj. Këto fitore janë garanci për të ardhmen, falë këtyre trofeve Milani është bërë klubi më fitues në botë”, ka thënë Galliani.

“Asnjë klub tjetër italian nuk ka fituar tituj ndërkombëtar në mileniumin e ri. Ne jemi krenar për këtë. Tash jemi në një moment të rëndësishëm, kur duhet të bëjmë ndryshime. Jam i sigurt se ekipi do të vazhdojë t’ia dalë mirë”, ka shtuar italiani.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi