Leonardo: Ambrosini do të jetë kapiten

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

07072009

Mesazh 

Leonardo: Ambrosini do të jetë kapiten

Trajneri i Milanit, Leonardo, ka dalë në konferencën e parë për shtyp si trajner i Rossonerëve, ndërsa veç tjerash ka pohuar se shiriti i kapitenit do t’i takojë Massimo Ambrosinit.

Pritet që mesfushori italian të nënshkruajë kontratë të re me Milanin, ndërsa trajneri i ri ka thënë fjalë të mira për të duke shprehur vendimin e tij për t’ia besuar shiritin e kapitenit.

“Jam i lumtur për Maxin, sepse ai është lojtar që e ka Milanin në ADN tij, sikurse Albertini, Maldini, Costacurta dhe Baresi. Ai simbolizon Milanin. Vepra ime e parë si trajner do të jetë caktimi i tij për kapiten”, ka thënë Leonardo për “Il Corriere dello Sport”.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi