U hodh shorti për edicionin e ri në futboll

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

U hodh shorti për edicionin e ri në futboll
Sot në Shtëpinë e Sportit në Prishtinë, në praninë e përfaqësuesve të klubeve u bë tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2009/2010 në Kampionatin e Kosovës në futboll, për Raiffeisen Superligë dhe Ligën e parë.
Fillimisht, sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, rikujtojë përfaqësuesit e klubeve se edicioni i ri garues do të nis më 15 gusht dhe do të përfundojë më 15 nëntor, kurse garat do të zhvillohen në tri etapa, ku 17 javë do të zhvillohen në stinorin vjeshtor dhe 16 javë në stinorin pranveror. Një vendim të tillë e ka marrë Komiteti Ekzekutiv, pas kërkesës së shumicës së klubeve, pasi më herët si datë e fillimit të edicionit ishte përcaktuar 8 gushti.


Raiffeisen Superliga
Java 1
KEK-u – Vëllaznimi
Flamurtari – Ferizaj
Besa – Kosova (V)
Drenica – Liria
Prishtina – Trepça
Hysi – Gjilani

Java 2
Vëllaznimi-Gjilani
Trepça-Hysi
Liria-Prishtina
Kosova (V)-Drenica
Ferizaj-Besa
KEK-u-Flamurtari

Java 3
Flamurtari-Vëllaznimi
Besa-KEK-u
Drenica-Ferizaj
Prishtina-Kosova (V)
Hysi-Liria
Gjilani-Trepça

Java 4
Vëllaznimi-Trepça
Liria-Gjilani
Kosova (V)-Hysi
Ferizaj-Prishtina
KEK-u-Drenica
Flamurtari-Besa

Java 5
Besa-Vëllaznimi
Drenica-Flamurtari
Prishtina-KEK-u
Hysi-Ferizaj
Gjilani-Kosova (V)
Trepça-Liria

Java 6
Vëllaznimi-Liria
Kosova (V)-Trepça
Ferizaj-Gjilani
KEK-u-Hysi
Flamurtari-Prishtina
Besa-Drenica

Java 7
Drenica-Vëllaznimi
Prishtina-Besa
Hysi-Flamurtari
Gjilani-KEK-u
Trepça-Ferizaj
Liria-Kosova (V)

Java 8
Vëllaznimi-Kosova (V)
Ferizaj-Liria
KEK-u-Trepça
Flamurtari-Gjilani
Besa-Hysi
Drenica-Prishtina

Java 9
Prishtina-Vëllaznimi
Hysi-Drenica
Gjilani-Besa
Trepça-Flamurtari
Liria-KEK-u
Kosova (V)-Ferizaj

Java 10
Vëllaznimi-Ferizaj
KEK-u-Kosova (V)
Flamurtari-Liria
Besa-Trepça
Drenica-Gjilani
Prishtina-Hysi

Java 11
Hysi-Vëllaznimi
Gjilani-Prishtina
Trepça-Drenica
Liria-Besa
Kosova (V)-Flamurtari
Ferizaj-KEK-u


Liga e parë
Java 1
Ballkani - Trepça'89
Rahoveci - R. Sadiku
Ulpiana - Vullnetari i UÇK-së
Llapi - 2 Korriku
Sharri - F. Kosova
Drita - Istogu
Feronikeli - Besiana
Gjakova - Lepenci
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi