Edhe Benzema te Reali

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Edhe Benzema te Reali


Një ditë pas prezantimit të brazilianit Kaka në "Santiago Bernabeu", Reali ka përfunduar punën edhe rreth transferimit të një tjetër futbollisti të famshëm. Bëhet fjalë për francezin, Karim Benzema, i cili do t'i bashkohet klubit madrilen për 35 milionë euro.
Një lajm të tillë e bëjnë të ditur mediat spanjolle. Drejtuesit e Lionit për golashënuesin 21-vjeçar kishin kërkuar 40 milionë euro, kurse Reali fillimisht kishte ofruar 33 milionë euro. Megjithatë, presidenti i "klubit mbretëror", Florentino Perez kishte rritur ofertën edhe për dy milionë, gjë e cila bëri që homologu i tij nga radhët e Lionit t'i jap përgjigje pozitive. Benzema është përforcimi i katërt i Realit, pas Kakas, Ronaldos dhe Albiolit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi