Wenger: Dua të ndërtoj një ekip me stil të veçantë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Wenger: Dua të ndërtoj një ekip me stil të veçantë

Arsene Wenger thotë se ai kishte refuzuar ofertën e Real Madridit për të vazhduar me Arsenalin, me të vetmin qëllim të ndërtojë një ekip me stil të veçantë të lojës.

Emri i Wenger u lidh me një kalim në Real Madrid, por menaxheri i Arsenalit vendosi ta refuzojë ofertën e mbretërve dhe të mbetet në Emirates.

“Atë që dëshiron ta bëjë Reali do ta quaja spektakël, të bëjë një ekip spektakolar. Mendoj se kur synohet të krijohet një ekip dhe përbërje ka edhe dimensione të tjetra të cilat duhet të merren parasysh, dhe kjo është mënyra ime e mendimit”, ka thënë Wenger

“Dua të krijoj sukses duke ndërtuar një ekip me stil, me lojë të vetën, të veçantë për klubin, me lojtarë të rinj. Këtë e kam zgjedhur në karrierën time dhe për këtë arsye vazhdoj me Arsenalin”.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi