Fiorentina: Fenerbahçe kërkon Vargasin

 :: News.... :: Sport

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

30062009

Mesazh 

Fiorentina: Fenerbahçe kërkon Vargasin
Oferta e Fenerbahçesë për Vargasin është konkrete”. Këto janë fjalët e drejtorit sportiv të Fiorentinës, Pantaleo Korvino, që sipas disa medieve të huaja, ka hapur bisedimet për ta sjellë peruanin në Stamboll. Korvino ka individualizuar Kruzin, i lënë i lirë nga Interi, si zëvendësin e mundshëm të Zhilardinos dhe tani po bisedohet për rrogën. Në alternativë spikat Suazo, i sapo kthyer nga Benfika dhe nuk duhet harruar as Bianki, ndërsa suedezi Berg është shumë i shtrenjtë për vjollcët.

Për sa i takon krahut të majtë, ideja fikse e Fiorentinës mbetet Drente: me Realin gjithçka është në rregull, ose thuajse mungon marrëveshja mbi të drejtën e marrjes së kartonit. Korvino është optimist, por janë gati dhe zgjedhjet e tjera: synohet Markioni ose Abate (menaxheri deri tani s’ka marrë asnjë ofertë, edhe pse në mes ishte Europiani U-21), deri te afrikanojugori Pienar i Evertonit, duke parë burimet që vijnë nga Anglia të paktën. Alternativa, por edhe disa blerje të tjera nëse duhet të largohen Santana që i pëlqen Parmës dhe dyshja Gobi-Semioli, ndaj të cilëve është një tjetër klub, që i synon anësorët, Sampdoria. Ndërsa për marrjen e një qendërmbrojtësi, Fiorentina synon Brenon e Bajernit të Mynihut, përfshirë edhe lojtarin e Torinos, Natali, të cilët duhet të plotësojnë boshllëkun e lënë nga Daineli, që kërkohet nga Lacio e Parma.
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi