Brazili fiton Kupen e Konfederatave

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

30062009

Mesazh 

Brazili fiton Kupen e Konfederatave

Brazili ka fituar per te treten here Kupen e Konfederatave. Ne finalen e Johanesburgut, ekipi brazilian ka mundur 3-2 ne kohen shtese Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

E para ne avantazh ka kaluar SHBA-ja me ane te Dempsey ne minuten e 10-te dhe Donovan ne te 26-ten.

Ne pjesen e dyte ka qene Brazili qe ka barazuar me ane te Siviglias ne minuten e 74-te dhe dhjete minuta me vone me ane te Lucios.

Kjo eshte hera e trete qe ekipi brazilian fiton Kupen e Konfederatave, pas vitit fitores se 1997-es dhe asaj te 2005-es.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi