Puyol mungon kundër Malagas

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Puyol mungon kundër MalagasKapiteni i Barcelonës, Carles Puyol, do të mungojë në ndeshjen e tretë radhazi të Blaugranëve, pasi që dy javë më parë e lëndoi nyjën e majtë në përballjen kundër Athletic Bilbaos.

Parashikimet e fillestare të mjekëve ishin që spanjolli do të mungonte tri javë, mirëpo ata shpresojnë që Puyol të jetë i gatshëm në përballjen e Spanjës kundër Turqisë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.

Sipas “Sport”, mbrojtësi katalunas është kthyer të enjten në stërvitje, mirëpo kishte zhvilluar disa ushtrime të kufizuara, ndërsa nuk e kishte prekur aspak topin dhe ishte stërvitur ndaras nga bashkëlojtarët e tij.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi