Bruno Alves cak kryesor i Barcelonës

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Bruno Alves cak kryesor i Barcelonës


Mediat spanjolle përcjellin lajmin se mbrojtësi i Portos, Bruno Alves, mbetet caku kryesor i Barcleonës.

Gazeta sportive katalanase Sport, ka shkruar se Barcelona së shpejti do të dërgojë edhe ofertë zyrtare në drejtim të Portos dhe do të përpiqet ta shfrytëzojë raportin e mirë me kampionin e Portugalisë, për të transferuar mbrojtësin, i cili është cak edhe i shumë klubeve tjera, përfshirë Chelsean dhe Inter.

Porto është e gatshme të heqë dorë nga shërbimet e Alves, por vetëm nëse merr ndonjë ofertë jo më pak se 30 milionë euro, sa është edhe klauzula në kontratën e lojtarit.

Kjo është një shumë ca e lartë për Barcelonën, por kampioni i Spanjës dhe Evropës do të tentojë të ofrojë disa lojtarë me qëllimin ta ulë çmimin e lojtarit.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi