Adriano: Mourinho është strategu më i mirë në botë

 :: News.... :: Sport

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Adriano: Mourinho është strategu më i mirë në botë
Ish-sulmuesi i Interit, Adriano, ka dërguar shumë fjalë falënderuese në drejtim të trajnerit të nerazurëve, Jose Mourinho, dhe ka falënderuar portugezin që ishte përpjekur ta rikthejë karrierën e tij në rrugën e duhur.

Qëkur Mourinho morri kreun e Interit, Adriano u kthye nga Brazili në Milano dhe filloi të dukej në formën e vjetër.

Por në fund Adriano sërish filloi të ndjehet jo i lumtur në Itali dhe në fund Inter prishi marrëveshjen me të dhe i lejoi të rikthehet në vendlindje ku aktivizohet për Flamengon.

“Mourinho është trajneri më i mirë me të cilin kam punuar, një personalitet i cili i kupton futbollistët e tij dhe ka njohje të mëdha për futbollin. Mund vetëm ta falënderoj për gjithçka që ka bërë për mua, më ka mësuar shumë gjëra”, ka thënë Adriano.

“Mourinho është ai që dëshironte më së shumti të rikthehem në Inter pas huazimit në Sao Paolo, ai nuk dëshironte të më dorëzojë”, ka shtuar braziliani.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 26
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi