Diego: Në fund të sezonit largohem nga Werderi

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Diego: Në fund të sezonit largohem nga Werderi


Pas spekulimeve të shumta për mesfushorin e Werder Bremen, Diego, braziliani ka njoftuar se këtë verë ai do të largohet drejt një skuadre më të madhe.

“Mundësitë janë të mëdha që të largohem në verë. I kam kaluar tre vite këtu, ndërsa më kanë mbetur edhe dy të tjera në kontratë. Sido që të jetë, kam pranuar oferta të shumta dhe ka ardhur koha që t’i marr ato seriozisht”.

“Tani për tani po mendoj vetëm për Werder Bremenin, ndërsa në maj do të takohem me agjentin tim për të marrë vendimet e duhura”.

“Ëndrra ime është që ta fitoj Ligën e Kampionëve dhe e di se me Werderin do të jetë vështirë të ndodh kjo. Janë disa klube të mëdha të cilat më kanë kontaktuar dhe nuk mund të shtirem kinse asgjë nuk ka ndodhur”, është cituar Diego nga “Corierre dello Sport”.

Diego ka qenë në formë të shkëlqyer këtë sezon, ndërsa për shërbimet e tij janë të interesuar gjigantët evropianë, Juventus, Real Madrid dhe Inter.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi