Favalli nënshkruan kontratë të re

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28062009

Mesazh 

Favalli nënshkruan kontratë të reMenaxheri gjeneral i Milanit, Adriano Galliani, ka konfirmuar se mbrojtësi veteran Giuseppe Favalli do të qëndrojë në San Siro edhe në sezonin ardhshëm.

Kontrata e Favallit skadonte në fund të këtij muaji, mirëpo Rossonerët vendosën ta mbanin atë edhe një sezon në skuadër duke ia ofruara mundësinë e nënshkrimit të kontratës së re, e cila skadon në qershor të vitit 2010.

Favalli është transferuar te Milani në vitin 2006 nga rivali i qytetit, Inter, ndërsa me fanellën kuqezi ka fituar Ligën e kampionëve dhe Superkupën e Evropës.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 26
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi