Merzitet AEL: Duro nuk na intereson me

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28062009

Mesazh 

Merzitet AEL: Duro nuk na intereson me


Edhe pse dukej pothuajse i sigurt, transferimi i Klodian Duros te AEL Limasol eshte kompromentuar. Shkak eshte bere vonesa e mesfushorit te Kombetares, i cili nuk u paraqit ne daten e percaktuar per te firmosur kontraten.

Sipas ultimatumit te drejtuesve te klubit, 32-vjeçari duhej te kishte udhetuar drejt Qipros qe prej dites se marte, me date 23, por ai kerkoi edhe 24 ore kohe.

AEL-i vendosi t’i linte edhe nje dite me shume ne dispozicion lojtarit kuqezi, por fakti qe ai nuk u shfaq ne zyrat e klubit, per te hedhur te zezen ne te bardhe ne kontraten 2-vjeçare, ka shkaktuar mjaft irritim.

Nepermjet nje deklarate zyrtare, skuadra e cila e mbylli kampionatin ne vendin e katert beri te ditur se Duro nuk i intereson me.

“Bordi drejtues i AEL-it njofton se per shkak te shtyrjeve te shumta te afateve, nuk jemi me te interesuar per lojtarin Klodian Duro”, citohej aty. “Pavaresisht se datat e percaktuara per zyrtarizimin e marreveshjes kane kaluar, kontrata ende nuk eshte firmosur dhe per kete arsye, skuadra do te shqyrtoje alternativa te tjera”. Per Duron interesohet edhe Apollon Limasoli.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi