Pele: Ronaldo më kujton George Bestin

 :: News.... :: Sport

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

28062009

Mesazh 

Pele: Ronaldo më kujton George Bestin

Legjenda braziliane Pele e ka lavdëruar superyllin portugez, Cristiano Ronaldo, duke e krahasuar me legjendën e ndjerë të Manchester Unitedit, George Best.
“Cristiano më kujton aq shumë lojtarin për të cilin gjithmonë kam thënë se ishte i shkëlqyeshëm- George Best”.

“Ai (Ronaldo) është lojtari që i ngjan më së shumti Bestit kur ishte në kulmin e karrierës së tij- duke u bazuar në mënyrën si vrapon me topin në shpejtësi, lojën edhe në anën e majtë edhe në të djathtë, si dhe ka shumë teknikë”.

“Më pëlqen ta shikoj Ronaldon, ai është një lojtar me talent të jashtëzakonshëm”, ka thënë Pele për “Sunday Mirror”.

citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi