Bellucci ka buzet me bukura ne Hollywood

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Bellucci ka buzet me bukura ne HollywoodJo permes sondazheve ose votave ne internet, por nepermjet nje formule shkencore ka rezultuar se buzet me te bukura mes gjithe yjeve te kinemase boterore i ka italiania, Monica Bellucci.

Ekspertja amerikane, doktoresha Kendra Schimd, permes nje software, ka testuar buzet e yjeve kinematografike.

Programi perdor nje formule shkencore dhe i jep nje vote buzeve, duke u bazuar te permasat, format mishtore, ngjyra dhe konturet.

“Eshte software i pare ne bote qe jep te dhena biometrike duke perdorur formulat dhe analizuar buzet nepermjet karakteristikave te tyre”, u shpreh Schmid.

Sipas studimit shkencor, Bellucci ka marre 10 pike te plota.
“Buzet e saj jane te plota, te buta, dhe proporcionalisht ideale”, u shpreh Schmid.


Ne vendin e dyte eshte sensualja, Scarlett Johansson, ne vendin e trete Halle Berry, ne te katertin Beyoncé Knowles dhe vetem ne vendin e peste u rendit, pretendetja kryesore, Angelina Jolie.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi