Zamparini: Te ulen pagat e lojtareve

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

25062009

Mesazh 

Zamparini: Te ulen pagat e lojtareve


Kriza ekonomike ka perfshire edhe Palermon. Presidenti i Palermos Mauricio Zamparini ka kerkuar uljen e shpenzimeve dhe te rrogave te lojtareve per vitin e ardhshem.

“Sot do ti propozoj presidenteve ( Seria A) qe te ulin pagat e lojtareve me 30 %. Kjo eshte gjeja e pare qe duhet te bejme”- tha Zamparini.

“Eshte ceshtje merkatoje, menaxheret e lojtareve sot bejne punen e tyre duke keshilluar lojtaret. Une kam nje raport te shkelqyer me Simplicion dhe besoj se lojtari do te qendroje ne Palermo, gjithesesi une sot do te propozoj te ulen rrogat me 30 % per te gjithe lojtaret”- iu pergjigj pyetjes per ardhmen e Simplicio presidenti i sicilianeve.

Deklarata e Zamparinit eshte bere gjate mbledhjes se Liges se Futbollit Italian ne Milano.

Palermo e mbylli kampionatin ne vendin e 8-te ne kuaten e 57 pikeve duke mos arritur zonen europiane.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi