Buffon: Juve ka nevojë për kualitet

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

15052009

Mesazh 

Buffon: Juve ka nevojë për kualitet
Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ua ka bërë të qartë drejtuesve bardhezi se nëse Zonja e Vjetër dëshiron të konkurrojë me Interin, atëherë nevojitet më tepër kualitet në skuadër.

“E vërteta është se ne nuk jemi në nivel konkurrues me Interin. Madje jemi skuadër më e dobët se së paku dy skuadra tjera (nga Serie A)”.

“Mendoj se kemi nevojë për kualitet më të madh në pozita të caktuara, për shembull në mesfushë”.

“Ne kemi lojtarë të mirë, mirëpo na ka munguar Cristiano Zanetti dhe Mohamed Sissoko. Është sikurse te Interi të mungonte Maicon ose Ibrahimovic”, është shprehur Gigi për “Il Corriere Della Sera”.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 26
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi