X-Walkman, konkurrenca e iPod Touch

Shko poshtë

X-Walkman, konkurrenca e iPod Touch

Mesazh nga floroS prej Thu May 14, 2009 9:18 pmKompania japoneze Sony zyrtarisht ka paraqitur serinë e re të vet të X-Walkman me ekranet OLED të cilët në treg do të duhej të janë një konkurrencë serioze për pajisen iPod Touch të kompanisë Apple.Mirëpo, Sony me linjën e re të Walkman-ëve me ekrane OLED i ka tejkaluar pajisjet shumë të popullarizuara iPod Touch të kompanisë Apple të cilat kanë ekrane LED.
Sony X-Walkman ka ekran prej tre inçësh dhe mbështetje për Wi-Fi, si dhe mbështet formatet MP3, WMA e AAC. Ka procesor të avancuar të zërit, S-Master i cili eliminon zhurmën edhe atëherë
kur dëgjoni muzikën me zë jashtëzakonisht të lartë.

Seria X-Walkman në tregun botëror del në mesin e muajit qershor, derisa blerësit do të kanë në dispozicion dy versione të pajisjes, atë 16-gigabajt Sony NWZ- X1051 me çmim prej 299 dollarëve amerikanë, si dhe Sony NWZ- X1061 me 32 gigabajt memorie me çmim prej 399 dollarë.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi