Ferguson: Rooney për lojtarin e vitit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04052009

Mesazh 

Ferguson: Rooney për lojtarin e vitit
Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka pohuar se askush nuk e meriton më shumë se Wayne Rooney çmimin FWA të lojtarit të vitit (Football Writers' Association Footballer of the Year).

Sulmuesi anglez ka pasur një sezon të jashtëzakonshëm edhe në futbollin anglez edhe në Ligën e Kampionëve, ndërsa Ferguson mendon se çmimi FWA për lojtarin më të mirë në futbollin anglez, të cilin sezonin e fundit e ka fituar Cristiano Ronaldo, duhet t’i takojë pikërsiht Wayne Rooneyt.

“Mendoj se askush nuk mund t’i konkurrojë për çmimin e lojtarit të vitit. Ai padyshim që ka qenë mjaft i qëndrueshëm. Ai është i aftë të luajë në cilëndo pozitë në sulm dhe ajo që vlerësoj te ai është se mundohet të jetë i suksesshëm në të gjitha pozitat dhe është i lumtur në këtë tentativë”, ka thënë Ferguson në një intervistë për “The Observer”.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 26
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi