Laporta: Etoo nuk do të transferohet në City

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04052009

Mesazh 

Laporta: Etoo nuk do të transferohet në City
Presidenti i Barcelonës, Juan Laporta, thotë se ai nuk ka negociuar me Manchester Cityn për shitjen e Samuel Eto’o.

Laporta javën e kaluar u takua me drejtorin ekzekutiv të Cityt, Garry Cook, dhe menjëherë u paraqitën spekulime se dyshja kishin biseduar për transferimin e Eto’o.

Megjithatë klubi anglez ka bërë të ditur se takimi kishte për qëllim ndërtimin e raporteve në mes dy klubeve, ndërsa Laporta tash ka pohuar të njëjtën.

“Isha në Londër për të diskutuar për gjëra profesionale dhe jo të bisedoj me dikë nga Manchester City për transferimin e Samuel Eto’o. Nuk bëhet fjalë për para. Barcelona nuk është klub që shet. Ne blejmë lojtarë, nuk shesim”, ka thënë spanjolli.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 26
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi