Audi R8 kabrio merr dritën e gjelbër

Shko poshtë

Audi R8 kabrio merr dritën e gjelbër

Mesazh nga floroS prej Mon May 04, 2009 11:32 amAudi R8 pa kulm ka marrë dritën e gjelbër për prodhim serik.
Pas shumë muaj thashethemesh dhe fotografi spiunësh, versioni kabriolet i Audi R8 përfundimisht dhe zyrtarisht ka marrë dritën e gjelbër për prodhim serik.

Informatat jozyrtare thonë se njësitë e parë do të mund të dilnin nga shiritat e fabrikës gjatë vitit 2011.
Më herët është konsideruar se R8 ka kulm në fakt nuk do të jetë një kabriolet i vërtetë, por një version i tij me kulm të fortë, megjithatë revista “What Car” pohon se do të ketë kulm të butë.
Kulmi i fortë është anuluar për shkak të faktit të thjeshtë se motori është vendosur prapa, që pamundëson zbatimin e tij.

Supozohet se versioni serik do të thirret R8 Spider dhe do të përdorë paletën e plotë të motorëve të versionit standard.

avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi