Serie A: Ekipi i javës së 33-të

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03052009

Mesazh 

Serie A: Ekipi i javës së 33-të
lberto Gilardino shënoi dy gola në derbin e vikendit në Serie A, ku Fiorentina mposhti Romën me rezultat 4-1.

Italiani gjendet i vetëm në sulm në ekipin më të mirë të javës së 33-të në Serie A, i përkrahur nga bashkëlojtari i tij Stevan Jovetic, si dhe Leite Kaka dhe Antonio Cassabi, si mesfushorë sulmues.

11-shja më e mirë e javës në Serie A:

Portier: Samir Handanovic (Udinese)

Mbrojtës: Gianluca Zambrotta (Milan); Fabiano Santacroce (Napoli); Claudio Terzi (Bologna); Gianpaolo Bellini (Atalanta)

Mesfushorë: Gaby Mudingayi (Bologna); Gaetano D’Agostino (Udinese); Antonio Cassano (Sampdoria); Kaka (Milan); Stevan Jovetic (Fiorentina)

Sulmues: Alberto Gilardino (Fiorentina)

Formacioni i javës 4-2-3-1:

Handanovic

Zambrotta - Santacroce - Terzi - Bellini

Mudingayi - D'Agostino

Cassano - Kaka - Jovetic
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 26
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi