Poezi Dashurie

Faqja 2 e 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Shko poshtë

.

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:30 pm

matematike moj matematike, shum prej teje jam merzit, si ka fajet profesorja, e kam menden te DASHNORJA
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:31 pm

ta dish sa te dua sta them dot me fjal po tma hapesh zemren ater ke per ta par si mund te thuash qe un te dua kur zemra jote sesht me mua
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:31 pm

para se te flej ,
lutem me lot ne sy ,
ZOTI te te kthefte ,
se nuk mundem pa ty....
TE DUA
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:31 pm

Nese me done mua qeter mos shiko bindu me vetvete se nje DASHURON edhe pse je large teper xhelozoje nuk dua asnje tjeter te me zevendeshoje
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:31 pm

JOOOOOOOO

Duke ecur rrugës

vështrimin e ndal

mbi një gur ish shkruajtur

" E dashur më fal "


Përgjigjia:

Në të njëjtën rrugë

kam ecur dhe unë

nën këtë mbishkrim, lexoj

" S'të fal kurrë "
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:31 pm

Nuk ka vend ne zemren time, per fjal tkota dhe mashtrime, Lamtumire te them pergjithmon...

Më plagose me pikllime, ti vrave shum kujtime, i erdh fundi dashuris son...

Humbi gzimi ditve tona vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do tgzohna mbete vet un beta vet

Humbi gzimi ditve tona vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do tgzohna loti nfaqe tash eshte mbet

Dhash gjithqka nga jeta ime, ti i ber cop e thrrime, kjo nuk ishte dashuri ishte vetem dhimbje

Ti je e pa bes si deti ndaj mharro qe sod! Se mdhurove dashuri te mbushur me lot...

Ti je e pa bes si deti ndaj mharro qe sod! Se mdhurove dashuri te mbushur me lot...


Humbi gzimi ditve tona vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do tgzohna mbete vet un beta vet

Humbi gzimi ditve tona vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do tgzohna loti nfaqe tash eshte mbet

Humbi gzimi ditve tona vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do tgzohna mbete vet un beta vet

Humbi gzimi ditve tona vetem dhimbje tash ka mbet
Ndoshta shpejt pa ty do tgzohna loti nfaqe tash eshte mbet
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:33 pm

♥ Ti je shpres ti je gëzim ♥
♥ Ti je loqka e shpirtit tim ♥
♥ Të kam hanë e të kam dritë ♥
♥Të kam zemer e të kam shpirt ♥
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:33 pm

Sot është fundi, nuk e di...
Fundi për mua ? Apo fundi për ty?
Apo fundi për të dy?...
Ndoshta nuk do të ketë fund për asnjë.
Ndoshta fillimi po Rilind tani !
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:34 pm

Po Të Isha Me Ty, Gjithnjë Do Të Ndalej Kjo Stuhi,
e Di Dhe Pastaj Edhe Nëse Bëhet Vapë
Unë ,Freskinë Do Ta Jap .
Por , a Është Ëndërr Kjo Që Dua ?
Ti a Ke Guxim T'më Njohësh Mua?
A Ke Pyetur Sa Jam i Lodhur ,
Që Edhe Një Dështim Për Ta Njohur !
Kam Lënë Gjërat Të Ecin Me Kohën
Kurse Koha Askënd Nuk e Pret .
Kam Vendosur Ose Të Gjej Ty
Ose Tërë Jetën Ta Kaloj Vetë.
Nëse Gjërat Kështu Do Ecin Ti Mos U DeShpro Jeto e Lumtur,
Nuk E KaM DiTuR Se JeTeN TiMe Pa E JeTuaR e KaM HuMbuR
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:34 pm

Ike...per te mos u kthyer asnjeher.Ike...siq ikin ret ne pranver.Ike me le te mbuluar me lot.Ike...me le vetem ne Bot.Ike...enderrat e mija i shkaterrove.Ike... emrin tim shpejt e harrove.Ike...me le si femijen pa nene.Ike...me le si naten pa hene.Ikja jote ne shpirt me ka plagosur.Ikja jote gjall ne dhe me ka vorrosur.Edhe pse un po e qaj ikjen tende te pa kthim.Te betohem e dashur MIRANDA qe perher do te kem ne shpirtin tim.ILOVYOU DARLING.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:34 pm

Kur shuhet nje zjarr mbetet nje grusht hi.Ashtu si shuhet nje zjarr merr fund dhe nje dashuri.Mbi nje zjarr te fikur mos u loll me kot,se hiri qe mbetet zjarr nuk behet dot.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:34 pm

CDO DIT TEK TY NJE ENGJELL DERGOJ E DERGOJ TEK TY QE TE TE MBROJ POR AI TANI U KTHYE DHE ME DY FJAL ME SHPEGOI UN ENGJELL JAM POR ENGJELL NUK MBROJ
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:35 pm

une isha e vogel dhe e pa dashuruar ma more zemren time shpet dhe pa duruar te pash ne sy lexova fjalen te dua degjova zemren tende qe rifte vet per mua qe ate dit me fute ne lak dhe u bere ti shpirti im binjak

PER LILIN TIM
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:35 pm

ti je ajri qe me mungon ti je syri qe me shekon ti je zemra qe me lendon ti je loti qe me pikon ti je gjith mallkimet e mija dhe ti je vet dashurija.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:35 pm

Çfarë do të bëje ti nese neÇdo kohë ti deshiron te kesh dikë,por ai kurrë nuk
do të jet aty? Çfarë do të bëje ti nëse Çdo moment je me të vërtet i lumtur aty do te jenë 10 momente te trishtimit?Çfarë do të bëje ti nese mikja jote më e mira vdes nesër dhe ti kurrë nuk ke arritur t'i thuash ndjenjat që ke per të?Kështu që, Unë dua vetem te them, edhe nese une nuk flas me ty më kurrë në jetën time, ti je i veqant per mua dhe ti ke bere nje ndryshim te madh ne jeten time.Unë kam respekt për ty,të respektoj ty,dhe me te vertet une te dua fort ty.Mos harro,
Çdo kush ka nevoj per nje shok, ndonjë ditë ti do te ndihesh pa force kur je pa miken tande kjo eshte e gjitha, vetem kujtoje miken tende dhe ndihu i qetë duke e ditur qe dikush atje jashtë shqetësohet për ty dhe gjithmonë do te jetë.Unë do te jem gjithëmon aty Në kohën me telashe,
Në kohë kur ke nevojë,
Nëse jeni duke u ndjer i TRISHTUAR,Ti mund te mbështetesh ne mua. Do te te jap nje ;((te bej me sy),DO TE TE JAP NJE PERQAFIM, Dhe do te te qendroj afer.
Unë do te jem aty deri ne FUND,
Une do te jem perherë dhe gjithmonë,Mikja jote!!!D....
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:35 pm

Sonte dergova nje engjell tek ti qe te te ruaj kur te flesh gjum.. Por.. Engjelli u kthye e me tha: Engjelli nuk mund ta ruaj engjellin..
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:35 pm

Mbrem gjith naten ulletova neper enderra.Ne mengjes kur u zgjova nuk me dhimnin kembet por zemra.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:35 pm

kur te dashurohesh ulu e mendo thuaji vetes ruaju e mos gabo..!!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:36 pm

SI MUNDE

S'kam besuar se më ik si era
S'kam menduar të jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy
Në çdo hap në çdo vend dhe
Në gjum më bie ndërmend
Kur flej
Më duket të kam pranë
Kur qeshi më duket më shikon
Kur qaj më duket më pajton
Eja pranë meje
Edhe në vdeksha
Nuk do të harroj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:36 pm

NATE ME SHI

Ah sonte ky shi
e shtojne lotet e mi
se ty ste kam prane
te puth,te them nje fjale

Ah sonte kto re
yjet i mbuluan
me kend te kaloj naten
apo me shiun duke vajtuar

Perse o perendi
kerko lote nga une
apo me fatin tim te hidhur
ti nuk ngopesh kurr

Perse o nate e erret
qiellin e mbulove
yjet mi rrembeve
zemren ma shkaterrove

Cfare te mbaj mend syt e mi
nje erresir te shkretuar
apo vetem lotin qe kullon
dhe doren duke shkruar.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:36 pm

Sa vuan belbani me fol ni fjal
sa vuan jetima pa nene e pa babe
sa vuan qorri me pa me sy ashtu
vuaj edhe une per ty
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:36 pm

qaj para meje dhe vuaj per mua perkulu ne gjunj dhe me thuaj te dua preji venat bjeri murit me kok betohu se per ty nuk egziston tjeter ne kete bote nese do me bindesh mua se me don ne mes te dimreit te me blejsh boston e sa per ditlindje sdua dhurat te thjesht dua helikopter e jo mercedes per deshiren time duhet te shkosh ne hene jo me raket por te ecesh ne kemb dhe ka te kthehesh te shkruash ne qiell ti per mua ije i vetmi diell
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:36 pm

ora po kalon e ditet po shkojn shpejt,qe nga dita qe u takuam gjithqka ndryshoj krejt.....biseduam e te kaluaren kujtuam por ate qe ndodhi asesi se ndryshuam...qe nga ajo dite vetem per ty mendoj,e mallkoj veten qe dola prap te takoj...tash me lot ne sy e qaj at takim ku e lusja zotin te mos ket perfundim ...gjithqka perfundoj prap mbeta vet,,ti ike e mua me le me kit dhembje te shkret...saher shkoj n'kopsht ty duke t'kujtuar e mallkoj diten kur prap jemi takuar........'''i miss my honey''''
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:36 pm

1000 i sho 10 i njo 10 prez-toj 1e dashuroj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Sun Jul 05, 2009 12:36 pm

TE DUA JETE te dua jete,e vertete te dua jete e shkrete te dua o perendi te dua per jeten qe me dhe ti te dua jete ,te cmoj te dua jete mos mu largo te dua...
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi