Poezi Dashurie

Faqja 5 e 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:16 pm

Ti me the te dua dhe me puthe embel por syte mu erresuan se isha ne enderr rri e lagem ne shi dhe pritjen vazhdoj pa ty ZEMRA ime nuk mund te jetoj!

Lumi rrjedh zemra pikon gjak dua qe te shoh poti je shum largme thik me me therr aspak nuk ankoj e vdekur pergjthmon per ty do te mendoj.

Jeten do ta jepja per tenden dashuri edhe ne varr nese me pyesin do te flas per ty....???

DASHURIA IME PER TY DO TE SHUHET ATEHERE KUR NJE PIKTOR I VERBER TE ARRIJE TE PIKTUROJE RENIEN E NJE TRENDAFILI NE DYSHEMENE E NJE KESHTJELLE QE KURRE NUK KA EKZISTUAR..

TE DUA TE DUA NESE NUK ME BESON PYTE ZEMREN TIME NDOSHTA TE VERTETEN TA TREGON..

Qielli eshte i madh, ne gjithe at gjithsi do te gjej ndonje rruge e dashur qe te ari tek ti,sepse ty te dua pa kufi dhe se jeta pa ty do te ishte eresire
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:16 pm

Dashuria esht gezim per tu ber 2, Dashuria esht frike per tu ber 3, Dashuria esht trishtim per te ngelur 1, Dashuria esht dobesia fizike e shpirtit, Dashuria esht poezi e ndjenjav... Shpesh deti flet me fjale te largeta, thote gjera qe askush si di, vetem kush di te degjoje mund te kuptoje, por ti degjo zemren time do te te thote: TE DUA ....TE DUA PERJETESISHT
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:18 pm

Ti me the te dua dhe me puthe embel por syte mu erresuan se isha ne enderr rri e lagem ne shi dhe pritjen vazhdoj pa ty ZEMRA ime nuk mund te jetoj!

Lumi rrjedh zemra pikon gjak dua qe te shoh poti je shum largme thik me me therr aspak nuk ankoj e vdekur pergjthmon per ty do te mendoj.

Jeten do ta jepja per tenden dashuri edhe ne varr nese me pyesin do te flas per ty....???

DASHURIA IME PER TY DO TE SHUHET ATEHERE KUR NJE PIKTOR I VERBER TE ARRIJE TE PIKTUROJE RENIEN E NJE TRENDAFILI NE DYSHEMENE E NJE KESHTJELLE QE KURRE NUK KA EKZISTUAR..

TE DUA TE DUA NESE NUK ME BESON PYTE ZEMREN TIME NDOSHTA TE VERTETEN TA TREGON..

Qielli eshte i madh, ne gjithe at gjithsi do te gjej ndonje rruge e dashur qe te ari tek ti,sepse ty te dua pa kufi dhe se jeta pa ty do te ishte eresire
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:20 pm

-----Deshiroj ti kem 5 minuta: 1 Qe te flas; 2. Qe te pergdheli; 3. Qe te shiqoj; 4. Qe te perqafoj; 5. qe te mundem ta kthej oren mbrapa e tja filloj qe nga fillimi!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:20 pm

Askush nuk ka per te dashur sikur une, sepse askush nuk ka nevoj per ty, sikurse kam nevoj une. Ndoshta do te jem nje ne mes tjerve, E ti je per mua njera mbi te gjitha.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:20 pm

Sa Fusha e male e mshefin dahsurin tone, sa lumenje na bllokojn sa hapsire ne mes nesh ekzistojn! Me trup gjindem larg, me shpirt jemi bashk, nje zemer per ty eshte krijuar dhe vetem ty ta kam dhuruar! Te dua zemer e perjetshme.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:20 pm

Nese ne trupin tend ndien diçka me rendesi, ndalu para vetvetes ne qetesi, mbylli menimet thellohu ne shpirt, dil nga bota hyn ne shpirt mendo kujto çka mund te jete, jam i sigurt se mua do te me gjesh!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:20 pm

Çdo dite zemra ime dhe menda ime ndalen, bashkohen, dalin jasht botes dhe mendojn vetem ne ty! Me mungon shume!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

Çdo dite zemra ime dhe menda ime ndalen, bashkohen, dalin jasht botes dhe mendojn vetem ne ty! Me mungon shume!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

E kaluara me pelqen se te njoha ty, te tashmen e dua se jemi te dy, nga e ardhmja kam frike se mbetem pa ty.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin,Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes ,Te dua me zemer e jo me interes per tërë Jeten time deri sa te vdes.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

Me pelqen edhe pse ste njoh shum mire, me melqen por e kam teper veshtir,esht veshtir kur ende se di kush je kur ste njoh e nuk me njeh kur se di qpo ndodh me ne e pranoj qe ti ndryshe pom she qe nje zjarr ne sy ma le edhe pse njeh fjal sma the!!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

ty afer nuk te kam a e din qe sonte jan diku 2 sy qe nuk munt te mbyllen nga malli per ty a e din qe sonte diku ne nje dhome esht nje shpirt i vetem qe i mungon!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

kumanovare Dy zemra té arta,dy zemra té zgjarta e duan njéra tjetrén edhe pse jan té largta.Ditet po kalojn e muajt po afrohen zemra ime e shkret pret me ty té bashkohet!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:21 pm

Nuk té them té Dua vetém ashtu kot!Té them té Dua me Zemer té plot!Emrin e kam té Dua,mbiemrin vetém ty.Sté harroj kumanovare dhe né varr kur té hy.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

nese ne bot te don naj kush dije se jam un. nese ne bot te dojn dy, dije se i para jam un. nese ne bot te don askushi athere dije se kam vdekur un!!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

Nuk po mundem zemren ta fitoj, nga zemra smund te largoj, edhe pse po me bene te vuaj prap ne zemer do te ruaj, edhe pse me bene te vuaj prap ne zemer do te ruaj, edhe pse me bene te qaj prap ne zemer do te mbaj.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

Sesht me rendesi ku je ti tani e ku une?Sesht me rendesi as largesia qe na ndan neve.Momentalisht me rendesi eshte SE TI JE KTU KU DO JESH GJITHMON NE ZEMREN TIME.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

eta eshte pasuri ruaje!Jeta eshte avanture zbertheje,Jeta eshte dhimbje duroje,Jeta eshte det lundroje,Jeta eshte fshehtesi zbuloje dhe Jeta eshte gezim festoje.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

Strugane Ska pranveraa aszapllast nuk kaa zemer qe ska gjakk hajt afrohu pak ma ngatt qe te shof nusee me dullak
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

MFALE DASHURI SHPIRT U MUNDOVA TE TA KTHEJ
JETA E PA SHPIRT ENDRREN QE KISHIM E THEJ
GJERSA ZEMRA MDRIDHET BASHK ME DOREN QE PO SHKRUAJ
ME MUNGON PRANIA JUAJ/PA TY NDJEHEM SI I HUAJ
SI NJE MERGIMTAR QE E MERR MALLI PER VEND TE VET
PREJ NJE NJERIU TE THJESHT ME BERE TE NDJEHEM MBRET
SAHER ISHA ME TY MDUKEJ SIKUR ISHA NE QIELL
NGRIJA KRAHET QE TMLEDH YJE NE KRAHUN TEND TI SJELL
SHKELQIMI SYVE TU ME NGJANTE NE NJE YLL TE VERTET
DUKESH SI NJE ENGJULL PERENDIE QE SBRET NGA NJE KOMET
NDOSHTA SUN TDHASH DASHURI MIRPO BEN PJES NKUJTIME TMIA
NJE DIT SHPIRT DO TA KUPTOSH SE KET E KAM BERE NGA DASHURIA.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:22 pm

Larg, Malli kërkon të më afrojë afër teje por larg,
shume largë je .
Syt e mi të përlotur nga pritja e zgjaturë,
buzët e mija të përvluara nga etja ,
e vallë kur do ta shuaj këtë etje ???
Syri të kërkon, s'të gjen ,
vetëm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijëra kilometra largë neshë ,
Për ne nuk ka ndarje , por durim .
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:23 pm

Si mundem të harroj një vajzë që e kam dashur
e ti si mundesh të harrosh nje djalë që në zemër të ka mbajtur ,
Si ke guxim të harrosh atë që kurrë stë ka urrejtur
Si ke force të largohesh nga ajo që të don për jetë?

Kur të pash më lindi simpatia

Kur më buzëqeshe e dita se qenka dashuria,

por kur më fole e dita

që dot më thuash TË DUA

kët e vrejta nga buzët e tua.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 2:23 pm

Mos i beso askujt,

e mos e urrej veten

por më beso mua,

që për ty e jap jetën.

Edhe pse je larg,

asgjë smë pengon.

Largësia na ndan,

Dashuria na bashkon!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezi Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 18 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi